Thermaleo jest spółką rodzinną założoną w 2004 roku przez Andrzeja i Monique Mańkowskich, reprezentowaną w Szczawnicy od kilku lat przez ich troje dzieci:
Helenę, Mikołaja i Krzysztofa Mańkowskich. Od 2015 roku Thermaleo jest głównym akcjonariuszem spółki Uzdrowisko Szczawnica S.A.
W tym także roku spółka Thermaleo podzielona została na dwie spółki Thermaleo i Thermaleo Plus.
Od tego czasu wspólnie realizują projekty jako Grupa Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica.

Główne kierunki działania Grupy koncentrują się w sektorze hotelarskim, gastronomicznym oraz turystycznym, jak również leczeniu uzdrowiskowym.
Istotne znaczenie w ich pracy ma również szeroka aktywność w zakresie mecenatu sztuki oraz rozwoju kultury, a także promocji regionalnego dziedzictwa.
Grupa wspiera także rozwój lokalnych sportowców oraz klubów sportowych.
Ponadto, bierze aktywny udział w rewitalizacji miasta jako kurortu.

Wizja rozwoju Szczawnicy rodziny Mańkowskich wywodzi się z idei, która przyświecała ich pradziadkowi hrabiemu Adamowi Stadnickiemu -
stworzenie w Szczawnicy kurortu z pełną gamą zabiegów i dostępem do komfortowych sanatoriów,
przygotowanie bogatego zaplecza infrastrukturalnego oraz szerokiej oferty kulturalnej
.

Kontynuując tę wizję Grupa Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica aktywnie przyczynia się do rozwoju pienińskiego kurortu czego efektem są liczne projekty i inwestycje realizowane na terenie Szczawnicy i w okolicy. Ponadto, z myślą o mieszkańcach Szczawnicy oraz odwiedzających ją turystach, Grupa dąży do promowania Uzdrowiska, zarówno w Polsce, jak również za granicą, jako kurortu o europejskim standardzie.

 

Dynamiczny rozwój Szczawnicy przypadł na połowę XIX wieku.
W roku 1857 przyjechał do Szczawnicy Józef Dietl - lekarz i propagator polskich uzdrowisk, który nakreślił kierunki rozwoju szczawnickiego zdrojowiska. Powstały wówczas nowe domy zdrojowe oraz pensjonaty. Odkrywane były kolejne lecznicze źródła.

W 1909 r. Szczawnica przeszła w ręce Adama Stadnickiego z Nawojowej. Jego działania, mimo że przypadły na trudny gospodarczo okres wojen światowych, doprowadziły do dalszego rozwoju Szczawnicy. Wyremontowanych zostało większość domów zdrojowych, poszerzono Park Górny o tereny Połonin, wybudowano Inhalatorium z jedynymi wówczas w Polsce komorami pneumatycznymi. Zbudowano komfortową „Willę Pod Modrzewiami”.
Wybuch II Wojny Światowej wstrzymał rozwój kurortu.

1948 r. - władze PRL upaństwowiły uzdrowisko.

1956 r. - powołano Państwowe Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Szczawnica. Lecznictwo sanatoryjne w Szczawnicy ukierunkowano głównie na terapię chorób zawodowych górników i hutników. Zaczęto budować tzw. sanatoria branżowe, między innymi: „Hutnik”, „Górnik”, z czasem i inne: „Nauczyciel”, ”Budowlani”, „Papiernik”, „Dzwonkówka” oraz „Nawigator”.

2001 r. - spadkobiercy hrabiego Adama Stadnickiego wystąpili do Ministra Zdrowia o unieważnienie decyzji z marca 1948 roku o przejęciu na własność Państwowego Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego.

2005 r. - rząd polski zwrócił Uzdrowisko Szczawnica potomkom przedwojennych właścicieli, którzy podjęli się odbudowy kurortu poprzez liczne inwestycje oraz projekty propagujące Uzdrowisko w kraju i za granicą. W tym momencie Andrzej Mańkowski, wnuk hrabiego Adama Stadnickiego, wraz z żoną zdecydowali się zaangażować środki finansowe, by przywrócić Szczawnicy, miejscu które zawsze było bliskie ich sercu, dawny splendor i czar. Do realizacji tych celów założona została spółka Thermaleo.

Thermaleo Sp. z o.o

Nicolas Mańkowski

Nicolas Mańkowski
Wiceprezes Zarządu
Thermaleo Sp. z o.o
linked in

Helena Mańkowska

Helena Mańkowska
Wiceprezes Zarządu
Thermaleo Plus Sp. z o.o.
linked in

Gabriela Kierzyk

Gabriela Kierzyk
Wiceprezes Zarządu
Thermaleo Sp. z o.o

Thermaleo Plus Sp. z o.o.

Nicolas Mańkowski

Nicolas Mańkowski
Prezes Zarządu
Thermaleo Plus Sp. z o.o
linked in

Helena Mańkowska

Helena Mańkowska
Wiceprezes Zarządu
Thermaleo Plus Sp. z o.o.
linked in

Uzdrowisko Szczawnica S.A.

Gabriela Kierzyk

Gabriela Kierzyk
Vice Prezes Zarządu
Uzdrowisko Szczawnica S.A.

 
Katarzyna Niezgoda

Kataryna Niezgoda
Manager Hotelu Nawigator ***
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
linked in

 

Piotr Salamon
Manager Cafe Helenka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
linked in

 
Kinga Laskowska

Kinga Laskowska
Manager Modrzewie Park Hotel & SPA *****
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
linked in

 

Pracujemy jak dobrze naoliwiona maszyna 01-03-2020

O zamianie Paryża na Szczawnicę, pracach przy rewitalizacji kurortu oraz o przewadze firm rodzinnych z Heleną Mańkowską rozmawia dziannikarz Teraz Polska Kamil Broszko.

Więcej »

Czego potrzebują narciarze podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski? 18-02-2020

Ostatnie Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim odbyły się na stoku Palenica w Szczawnicy. Jedną ze składowych sukcesu wydarzenia jest odpowiednia infrastruktura hotelowa, umożliwiająca przygotowanie się do konkursu.

Więcej »

Paryż zamienili na Szczawnicę. "Gdy zobaczyłem te widoki, straciłem głowę" 19-11-2019

Ponad 10 lat temu porzucili kariery we Francji, wywrócili swoje życie do góry nogami i przyjechali do kraju, z którego pochodzi ich ojciec.

Więcej »

Szczawnica - powrót dawnych właścicieli, odbudowa uzdrowiska. "Tu będzie mała Szwajcaria" 05-07-2019

Przez lata zaniedbana i zapomniana, upadająca Szczawnica odzyskuje blask. Miasto zainwestowało w promenadę wzdłuż Dunajca i ekologiczne ogrzewanie, a rodzina dawnych właścicieli uzdrowiska - Mańkowskich - pieczołowicie je odbudowuje. Czy Szczawnica będzie perłą Pienin?

Więcej »

Modrzewie Park Hotel – oaza spokoju, miejsce z historią 02-07-2019

Modrzewie Park Hotel to malowniczo położony hotel, modernistyczna perła Szczawnicy, miejsce z ciekawą historią. Dawniej przyciągał arystokrację, dziś osoby, które poszukują luksusu, bliskiego kontaktu z naturą i spokoju.

Więcej »

Szumią sosny na gór szczycie... 02-07-2019

W Pieniny najchętniej wyjeżdżają ci, którym bliskie są góry, górskie potoki, surowa roślinność i piesze wędrówki. Ci, którzy szukają pięknych widoków. W okresie letnich wakacji warto z tego naturalnego bogactwa skorzystać.

Więcej »

Wciąż te same miejsca? Zejdź z utartego szlaku i postaw na Szczawnicę 28-06-2019

Organizacja konferencji dla dużej firmy zawsze stanowi nie lada wyzwanie. Konferencje w dużych miastach czy wyjazdy integracyjne do znanych ośrodków biznesowych tuż za miastem powoli odchodzą do przeszłości. Nowoczesne firmy oczekują dziś oryginalnych wnętrz, najwyższej klasy obsługi oraz wyjątkowych doświadczeń. To wszystko oferuje Grupa Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica.

Więcej »

XII Festiwal Muzyka nad Zdrojami Szczawnica 2019 24-06-2019

Lato już w pełni zagościło w Szczawnicy, wszyscy cieszą się słońcem, wakacjami i ciepłem pięknych długich dni. Wieczorami w wybrane dni lipca i jeden w sierpniu  Katarzyna Wiwer i Rafał Monita serdecznie zapraszają do posłuchania muzyki przygotowanej na dwunasty już Letni Festiwal Muzyka nad Zdrojami w Szczawnicy, a jeden z koncertów w ramach festiwalu będzie miał miejsce w Dworku Gościnnym.

Więcej »

Hutnik rośnie 22-06-2019

Dawne sanatorium Hutnik zamienia się w czterogwiazdkowy hotel Pieniny Grand.

Więcej »

Szczawnica może być ikoną polskich uzdrowisk 17-06-2019

Dokładnie 110 lat po tym jak hrabia Adam Stadnicki kupił uzdrowisko Szczawnica jego prawnuczkowie – rodzeństwo Helena i Nicolas Mańkowscy, wraz z rodziną planują zakończyć proces odbudowy kurortu. W 2029 roku Szczawnica ma być wzorcowym, nowoczesnym kurortem, w którym wypoczywać mają rodzimi turyści, ale też kuracjusze z zagranicy. I wszystko wskazuje na to, że ta wizja może się spełnić.

Więcej »

City Break - odkryj Szczawnicę w długi czerwcowy weekend 10-06-2019

Krótkie, weekendowe wycieczki do dużych miast czyli tzw. City Break, są coraz popularniejszym sposobem na podróżowanie. Do tej pory najczęściej jako taką wyprawę postrzegano lot do któregoś z większych europejskich miast, jednak coraz więcej turystów organizuje kilkudniowe wyprawy po Polsce, chcąc bliżej poznać jej atrakcje. Dobrym kierunkiem na krótki wyjazd i oderwanie się od codziennych spraw jest Uzdrowisko Szczawnica. Co warto zobaczyć w tej uroczej stolicy Pienin?

Więcej »

Nicolas i Helena Mańkowscy: Zakochaliśmy się w góralszczyźnie 06-06-2019

Porzucili życie w Paryżu i przeprowadzili się do Szczawnicy. Nicolas i Helena Mańkowscy, spadkobiercy hrabiego Adama Stadnickiego, właściciela uzdrowiska, rewitalizują pieniński kurort od kilkunastu lat. Rodzeństwo zakochało się w góralszczyźnie. Właśnie kończą budowę hotelu Pieniny Grand. – Potem wyremontujemy Sanatorium Papiernik. W pięknych, lecz zrujnowanych budynkach, które znajdują się w okolicy Dworku Gościnnego planujemy mieszkania. Chcemy też w centrum miasta budować sklepy, aleje spacerowe i małą architekturę – zapowiada Nicolas Mańkowski.

Więcej »

Baśniowa Szczawnica czeka na najmłodszych 22-05-2019

Szczawnica to kierunek weekendowych i letnich wypraw wielu mieszkańców Sądecczyzny. W uzdrowisku każdy może znaleźć coś dla siebie: klimatyczne budynki, przejażdżki rowerowe, spływ Dunajcem, a przede wszystkim piękne widoki przepełnione zachwycającą, górską przyrodą. Atrakcji nie brakuje także dla najmłodszych gości. Z okazji Dnia Dziecka przygotowano dla nich coś specjalnego.

Więcej »

Hrabiostwo Mańkowscy: przywrócimy modę na Szczawnicę 21-05-2019

Polacy też będą mieli swój „royal wedding”. Książę Jan Lubomirski żeni się z hrabianką Heleną Mańkowską, która - razem z braćmi - przyjechała z Francji, by odbudować rodowe dziedzictwo: kompleks uzdrowiskowy w Szczawnicy.

Więcej »

IV Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa "Biologia-Medycyna-Terapia" w Szczawnicy 14-05-2019
Gwiazdka o hotelu prawdy nie powie 14-05-2019

Hotelarze odchodzą od kategoryzowania obiektów – mówi wiceprezes Thermaleo & Uzdrowiska Szczawnica Helena Mańkowska

Więcej »

Nie daj się wypaleniu zawodowemu 13-05-2019

Wypalenie zawodowe to poważny problem, z którym mierzy się coraz więcej osób działających zarobkowo. Według badań, w Polsce może ono dotykać już co szóstego z nich. Dawniej ten problem dotyczył reprezentantów najbardziej obciążających psychicznie branż. Dziś może dotknąć każdego.

Więcej »

Międzynarodowe kursy mistrzowskie w Szczawnicy 06-05-2019

Peter Kooij oraz Margot Oitzinger, międzynarodowe autorytety w dziedzinie interpretacji wokalnej muzyki Baroku, poprowadzą we wrześniu w Szczawnicy kursy mistrzowskie, przeznaczone dla profesjonalnych śpiewaków oraz studentów wydziałów wokalnych.

Więcej »

Hutnik zmienia się w Pieniny Grand. Nowa inwestycja w Uzdrowisku Szczawnica 29-04-2019

Na bazie dawnego sanatorium Hutnik powstaje czterogwiazdkowy hotel Pieniny Grand. Przebudowa 12-piętrowego obiektu z lat 60. to inwestycja Grupy Thermaleo & Uzdrowiska Szczawnica.

Więcej »

Grand z Hutnika 29-04-2019

Latem tego roku Uzdrowisko Szczawnica wzbogaci się o nowy obiekt hotelowy – Pieniny Grand, który powstaje na bazie dawnego sanatorium Hutnik. Inwestycję realizuje Grupa Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica.

Więcej »

Używamy plików cookies

W tej witrynie stosujemy pliki cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, analiz, statystyk, reklamy. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies i podobnych technologii. Więcej w „Informacja o plikach cookies” w Polityce Prywatności. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Czytaj więcej…

Zrozumiałem