Renowacja Sanatorium Hutnik

Rozpoczęcie całkowitej renowacji byłego sanatorium Hutnik, które zmieni się w luksusowe Medical Spa.

Stadnina Koni Rajd

Rozpoczęcie budowy apartamentów na terenie stadniny. Generalny remont karczmy z grillem. Planowanie otwarcie na lato 2018 roku.

Piwnica Zbójnicka

W 2015 r. na Placu Dietla, w willi „Pod Bogarodzicą”, ponownie otwarła swoje progi Piwnica Zbójnicka. Ciesząca się niegdyś dużym zainteresowaniem wśród turystów i mieszkańców, ponownie wita gości jak za dawnych lat. Piwniczny wystrój i zbójnicki klimat uzupełniają szybkie i pyszne przekąski.

Zbójnicka udostępnia dwie sale - w dzień stanowią ostoję spokoju idealną na szybki lunch, wieczorem tętniące życiem podczas transmisji meczów, organizowanych potańcówek czy rozmów przy ulubionym piwie i góralskiej muzyce.

Dwie sale - 50 os. | Szybkie przekąski | Potańcówki

Hotel Nawigator***

W grudniu 2015 Hotel Nawigator przeszedł kolejną renowację - ponownie nadano pomieszczeniom świeżości i oryginalnego nastroju, a restauracja hotelowa i bar poddane zostały przebudowie i aranżacji wnętrza.
W 2016 roku hotel zyskał nową salę konferencyjną mogącą pomieścić do 120 os. w układzie teatralnym.

www.szczawnicanawigator.pl

57 pokoi | restauracja - 90 os. | bar -12 os. (+10 taras) | 3 sale konferencyjne

Butik
I Love Szczawnica

14 sierpnia 2014, na parterze Willi Holenderka na Placu Dietla, otwarte zostało Biuro Informacji & Souvenirs Grupy Thermaleo i Uzdrowisko Szczawnica. Od lipca 2015 roku działa jako Butik I Love Szczawnica, jako odpowiedź na potrzeby i zapytania odwiedzających gości oferując pamiątki nawiązujące do regionu i kultury, z autorskimi wzorami, jak również własnego projektu.

Na początku 2016 roku swoją działalność rozpoczął drugi butik I Love Szczawnica na ulicy Pienińskiej w nowym pasażu nad Grajcarkiem.

Szałasy
na Palenicy

Szałasy zlokalizowane są na Górze Palenica.
Stanowią idealną propozycję dla turystów spędzających aktywnie czas
oraz odwiedzających to miejsce w ramach relaksu.

W obiektach serwowane są dania kuchni regionalnej.

Produkcja
Wód Leczniczych

W czerwcu 2013 roku, w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 Oś Priorytetowa II Gospodarka regionalnej szansy, oraz we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, otwarta została linia produkcyjna szczawnickich wód mineralnych. W roku 2014 udostępiona została sprzedaż on-line naszych wód poprzez sklep internetowy: wody lecznicze.

 

Stadnina Koni
Rajd

Stadnina położona jest w malowniczych Jaworkach. Na przestrzeni kilku lat odnowiono budynki stadniny, jak i przynależące tereny rozbudowując ofertę jeździecką. Postawiono nową, dostępną cały rok wiatę z kamiennym kominkiem i stylizowanym barem, w której przy biesiadnych stołach zmieści się do 70 osób.
Na terenie obiektu powstał "mini teren", gdzie można doskonalić swoje umiejętności jeździeckie. Dzięki tym zabiegom stadnina jest obecnie jednym z ciekawszych punktów na mapie atrakcji turystycznych miasta i okolic.
Do 2015 roku tereny stadniny dzierżawione były przez Grupę, kiedy to zostały kupione przez rodzinę Mańkowskich stając się częścią Grupy Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica.

www.stadninarajd.pl

Wiata z kominkiem – 70 os. | Letni namiot – 70 os. | Grill, Kuligi
2010
2012

Fundacja
Andrzeja Mańkowskiego

Fundacja istnieje od kwietnia 2013 roku. Jej misją jest rozwój życia kulturalnego uzdrowiska. Działa, by przywrócić Szczawnicy wysoką pozycję wśród ośrodków uzdrowiskowych Polski i Europy.

Fundacja realizuje projekty kulturalne o zasięgu lokalnym, regionalnym i międzynarodowym, pozyskując środki finansowe ze źródeł zewnętrznych.
Duże znaczenie dla Fundacji ma rozwój świadomości kulturalnej wśród dzieci i młodzieży stąd liczne projekty i festiwale aktywizujące szkoły i przedszkola.

Fundacja współpracuje z wieloma organizacjami, instytucjami i autorytetami w dziedzinie kultury organizując i wspierając liczne festiwale i projekty, takie jak Barokowe Eksploracje, Festiwal Baśni i Bajki, KinoAkademia, OperArt, Spotkania z Kulturą Pienińską.

www.fundacjaszczawnica.org

Rewitalizacja parków
Górnego i Dolnego

Koncepcja Parku Górnego opierała się na odtworzeniu oryginalnego wyglądu parku z alejkami spacerowymi oraz połączenie go z koncepcją „otwartej perspektywy”. Projekt inspirowany był rozwiązaniami stosowanymi we francuskich parkach królewskich oraz schodami do bazyliki Sacre-Coeur w Paryżu, jak również motywami charakterystycznymi dla stylowych górskich fontann.

Park Górny jest prywatną własnością i należy do Grupy Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica, która nieodpłatnie udostępnia park mieszkańcom oraz gościom Szczawnicy.
Współpraca przy rewitalizacji – Urząd Miasta Szczawnica.

Koncepcja Parku Dolnego to połączenie piękna przyrody ze sztuką i kulturą. Projekt „parku botanicznego” zakładał stworzenie miejsca przyjaznego rodzinie z urokliwym stawem, a także odrestaurowanie parkowych altan, tak aby w przyszłości stały się one swoistymi estradami dla artystów i muzyków.

Współpraca przy rewitalizacji – Urząd Miasta Szczawnica.

Wino
Cuvée Szczawnica

W 2012 roku w restauracjach i budynkach Grupy po raz pierwszy pojawiło się czerwone wino Cuvée Spéciale Szczawnica, stworzone przez rodzinę Mańkowskich z myślą o gościach i turystach odwiedzających Szczawnicę. Winnica, z której pochodzi wino, znajduje się na skalistym terenie wapiennym wysypanym łupkami, w sercu regionu Langwedocji-Roussillon, w południowej Francji. Dzięki temu w sercu Szczawnicy poczuć można nutę francuskiego klimatu zamkniętego w winie Cuvée Szczawnica. Dobre warunki klimatyczne panujące w 2012 roku stworzyły paletę zrównoważonych, głębokich i bardzo świeżych win - czerwonego, różowego i białego - które od tej pory co roku goszczą w ofercie Grupy.

Magazyn
Polski Region Pieniny

W 2012 roku na rynku wydawniczym ukazał się pierwszy numer kwartalnika „Polski Region Pieniny",
który prezentuje różnorodną tematykę z dziedziny przyrody, zabytków świeckich i sakralnych Pienin
oraz kultury materialnej i duchowej tutejszych górali.
Magazyn "Pieniny" jest magazynem dwujęzycznym, artykuły prezentowane są w języku polskim i angielskim.

Willa Marta

„Marta”, dawniej zarządzana przez Związek Zawodowy Pracowników Kultury i Sztuki, stanowiła przystań dla artystów i literatów bawiących w zdrojowisku. Po dziś dzień willa utrzymuje swój artystyczny klimat. W 2012 roku wnętrza Willi Marta poddano gruntownej rewitalizacji - pokoje i łazienki zyskały nowy styl i wystój, odnowione zostały restauracja i korytarze, jak również stylowa weranda. Dzięki tym zabiegom willa zyskała nowe, przytulne i pełne ciepła oblicze.

www.willamarta.pl

19 przytulnych pokoi | restauracja - 90 os. | drink bar, oszklona weranda, grill

Hotel Nawigator***

Hotel Nawigator*** to dynamiczny obiekt wypoczynkowo-konferencyjny, położony na wzgórzu w centrum uzdrowiska.
W 2012 roku spółka Thermaleo dokonała renowacji i modernizacji wnętrz hotelu - pokoje zostały wyremontowane zyskując nowy, atrakcyjny wystrój, całkowitą przemianę przeszły także sale konferencyjne.

www.szczawnicanawigator.pl

57 pokoi | restauracja - 90 os. | bar - 16 os. | 4 sale konferencyjne

Sanatorium
Papiernik

Sanatorium Papiernik dokonano remontów pokoi i łazienek oraz zaplecza kuchennego
zgodnie z wymogami i zaleceniami sanepidu. Dodatkowo usprawniono wentylację.

62 pokoje | Zakład Przyrodoleczniczy

Sanatorium Inhalatorium

Inhalatorium to malowniczo położony budynek w sercu Parku Górnego. Budynek został wybudowany przez Adama Stadnickiego w latach 1934-1936. W czasie II Wojny Światowej budynek zmienił swoje przeznaczenie i z czasem popadł w ruinę. Po wieloletnim remoncie budynek został ostatecznie gruntownie wyremontowany i oddany ponownie do użytku w 1996 roku.

Na przestrzeni lat 2011-2013 dokonano ponownej rewitalizacji budynku - odnowiono elewację oraz dach, dzięki malowaniu wraz z częściową wymianą stolarki okiennej pokoje zyskały nowy blask, wykonano także adaptację pomieszczeń na kriozabiegi oraz otwarto poradnię alergologiczną.

Dworek Gościnny

Wzniesiony w 1884 roku Dworek Gościnny był perłą architektoniczną Uzdrowiska. Po pożarze w 1962 roku pozostały z niego jedynie szczątki fundamentów. W 2008 roku Spółka Thermaleo rozpoczęła odbudowę Dworku zgodnie z pierwowzorem przy zachowaniu klimatu i atmosfery oryginalnej budowli. Budynek został oddany do użytku jesienią 2011 roku. Obecnie Dworek stanowi centrum kulturalno-biznesowe Szczawnicy i regionu. Na parterze budynku otwarto klubową restaurację Jazz Bar..

www.dworekgoscinny.pl

Sala główna - teatr: 362 os. / kolacja: 250 os. | Sala foyer - kolacja: 140 os.
Biblioteka - 40 os. | Restauracja Jazz Bar - 80 os. [+ 80 os. taras]

Muszla koncertowa
i rzeźby parkowe

W 2011 roku przeprowadzono rewitalizację architektury i zieleni parków, w tym wybudowanej w 1950 roku muszli koncertowej w Parku Górnym. Swój urok i blask odzyskały także parkowe rzeźby.

 
 

Muzeum Uzdrowiska

Budynek wzniesiony został w latach 2007-2008 na miejscu dawnej rozlewni wody "Szczawniczanka". W 2010 roku w tym nowym skrzydle Willi Holenderka otwarto Muzeum Uzdrowiska. Dzięki gromadzonym tam eksponatom oraz organizowaniu stałych i czasowych wystaw turyści oraz kuracjusze mogą poznać bogatą historię Uzdrowiska i rodu Stadnickich. Prowadzone są tutaj także spotkania kulturalne.

www.szczawnica-muzeum.pl

Modrzewie Park Hotel*****

„Willa pod Modrzewiami”, w której obecnie znajduje się hotel, została wybudowana w 1938 roku przez Adama Stadnickiego dla jego córki Marii. Nazwa willi pochodziła od otaczających ją wiekowych modrzewi. W 2005 roku "Modrzewie" zostały odkupione przez Andrzeja Mańkowskiego od potomków rodziny Świeżawskich, a w latach 2008-2009 spółka Thermaleo odrestaurowała budynek, nadając mu nowy, okazały a zarazem elegancki wygląd. Po modernizacji, na miejscu willi powstał pierwszy pięciogwiazdkowy hotel w Pieninach „Modrzewie Park Hotel”. Łączy on w sobie dawny klimat rodzinnego domu ze współczesnym komfortem i europejskim standardem.

www.mparkhotel.pl

17 komfortowych pokoi & suites | Restauracja - 36 os. | Bar - 24 os. | SPA, Basen, Business Center

Muzeum
Pienińskie

W 2009 roku willa "Pałac", w której mieściło się Muzeum Pienińskie, została wyremontowana.
Po 5 latach przeniesiono muzealną ekspozycję do nowej siedziby w Szlachtowej.

Plac Dietla

Odtworzenie, w historycznej formie, wschodniej pierzei Placu Dietla – Pijalnia Wód Mineralnych i Galeria, kawiarnia Café Helenka oraz dwie wille „Holenderka” i „Szwajcarka”.

Kawiarnia
Café Helenka

Kolejnym etapem rewitalizacji uzdrowiskowego centrum Szczawnicy była odbudowa kawiarni Café Helenka. Kawiarnia jest obecnie dyskretnym połączeniem tradycyjnej architektury oraz nowoczesnej stylizacji. Nazwana na cześć członkiń Rodziny Mańkowskich noszących imię Helena serwuje dania i desery z nutą francuskiego smaku.

www.cafe-helenka.pl

restauracja - 80 os. | taras dolny i górny - 170 os.

Pijalnia Wód Mineralnych
i Galeria Pijalni Wód

W 2008 roku nastąpiła inauguracja jednego z pierwszych projektów Spółki Thermaleo, czyli ponownego otwarcia Pijalni Wód Mineralnych na Placu Dietla. Tym samym szczawnicka Pijalnia została przywrócona na swoje historyczne miejsce. Budynek został zrekonstruowany i pomimo nowoczesnych instalacji i udogodnień zachował swój pierwotny architektoniczny styl oraz niepowtarzalny klimat.

Na piętrze pijalni mieści się Galeria Pijalni Wód Mineralnych, w której organizowane są wystawy artystów regionalnych, krajowych i zagranicznych.

Kaplica Zdrojowa

W 2008 roku odrestaurowana została neogotycka kapliczka MB Królowej Nieba znajdująca się na skraju Parku Górnego, tuż za „Domem nad Zdrojami”.

Uporządkowanie
budynku kotłowni

W 2008 roku spółka Thermaleo podjęła się uporządkowania opuszczonego i zniszczonego budynku kotłowni przy ulicy Zdrojowej. Budynek znajdował się przy ruchliwej turystycznie ulicy dlatego też spółka podjęła decyzję o jego wyburzeniu i zagospodarowaniu przestrzeni. Dzięki tym pracom porządkowym okolica zyskała na wyglądzie, a w 2011 roku powstał dodatkowy, jakże potrzebny w centrum miasta, plac z przeznaczeniem na parking.

Używamy plików cookies

W tej witrynie stosujemy pliki cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, analiz, statystyk, reklamy. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies i podobnych technologii. Więcej w „Informacja o plikach cookies” w Polityce Prywatności. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Czytaj więcej…

Zrozumiałem