
O zamianie Paryża na Szczawnicę, pracach przy rewitalizacji kurortu oraz o przewadze firm rodzinnych z Heleną Mańkowską rozmawia dziannikarz Teraz Polska Kamil Broszko.
Ostatnie Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim odbyły się na stoku Palenica w Szczawnicy. Jedną ze składowych sukcesu wydarzenia jest odpowiednia infrastruktura hotelowa, umożliwiająca przygotowanie się do konkursu.
Ponad 10 lat temu porzucili kariery we Francji, wywrócili swoje życie do góry nogami i przyjechali do kraju, z którego pochodzi ich ojciec.
Przez lata zaniedbana i zapomniana, upadająca Szczawnica odzyskuje blask. Miasto zainwestowało w promenadę wzdłuż Dunajca i ekologiczne ogrzewanie, a rodzina dawnych właścicieli uzdrowiska - Mańkowskich - pieczołowicie je odbudowuje. Czy Szczawnica będzie perłą Pienin?
Modrzewie Park Hotel to malowniczo położony hotel, modernistyczna perła Szczawnicy, miejsce z ciekawą historią. Dawniej przyciągał arystokrację, dziś osoby, które poszukują luksusu, bliskiego kontaktu z naturą i spokoju.
W Pieniny najchętniej wyjeżdżają ci, którym bliskie są góry, górskie potoki, surowa roślinność i piesze wędrówki. Ci, którzy szukają pięknych widoków. W okresie letnich wakacji warto z tego naturalnego bogactwa skorzystać.
Organizacja konferencji dla dużej firmy zawsze stanowi nie lada wyzwanie. Konferencje w dużych miastach czy wyjazdy integracyjne do znanych ośrodków biznesowych tuż za miastem powoli odchodzą do przeszłości. Nowoczesne firmy oczekują dziś oryginalnych wnętrz, najwyższej klasy obsługi oraz wyjątkowych doświadczeń. To wszystko oferuje Grupa Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica.
Lato już w pełni zagościło w Szczawnicy, wszyscy cieszą się słońcem, wakacjami i ciepłem pięknych długich dni. Wieczorami w wybrane dni lipca i jeden w sierpniu Katarzyna Wiwer i Rafał Monita serdecznie zapraszają do posłuchania muzyki przygotowanej na dwunasty już Letni Festiwal Muzyka nad Zdrojami w Szczawnicy, a jeden z koncertów w ramach festiwalu będzie miał miejsce w Dworku Gościnnym.
Dokładnie 110 lat po tym jak hrabia Adam Stadnicki kupił uzdrowisko Szczawnica jego prawnuczkowie – rodzeństwo Helena i Nicolas Mańkowscy, wraz z rodziną planują zakończyć proces odbudowy kurortu. W 2029 roku Szczawnica ma być wzorcowym, nowoczesnym kurortem, w którym wypoczywać mają rodzimi turyści, ale też kuracjusze z zagranicy. I wszystko wskazuje na to, że ta wizja może się spełnić.
Krótkie, weekendowe wycieczki do dużych miast czyli tzw. City Break, są coraz popularniejszym sposobem na podróżowanie. Do tej pory najczęściej jako taką wyprawę postrzegano lot do któregoś z większych europejskich miast, jednak coraz więcej turystów organizuje kilkudniowe wyprawy po Polsce, chcąc bliżej poznać jej atrakcje. Dobrym kierunkiem na krótki wyjazd i oderwanie się od codziennych spraw jest Uzdrowisko Szczawnica. Co warto zobaczyć w tej uroczej stolicy Pienin?
Porzucili życie w Paryżu i przeprowadzili się do Szczawnicy. Nicolas i Helena Mańkowscy, spadkobiercy hrabiego Adama Stadnickiego, właściciela uzdrowiska, rewitalizują pieniński kurort od kilkunastu lat. Rodzeństwo zakochało się w góralszczyźnie. Właśnie kończą budowę hotelu Pieniny Grand. – Potem wyremontujemy Sanatorium Papiernik. W pięknych, lecz zrujnowanych budynkach, które znajdują się w okolicy Dworku Gościnnego planujemy mieszkania. Chcemy też w centrum miasta budować sklepy, aleje spacerowe i małą architekturę – zapowiada Nicolas Mańkowski.
Szczawnica to kierunek weekendowych i letnich wypraw wielu mieszkańców Sądecczyzny. W uzdrowisku każdy może znaleźć coś dla siebie: klimatyczne budynki, przejażdżki rowerowe, spływ Dunajcem, a przede wszystkim piękne widoki przepełnione zachwycającą, górską przyrodą. Atrakcji nie brakuje także dla najmłodszych gości. Z okazji Dnia Dziecka przygotowano dla nich coś specjalnego.
Polacy też będą mieli swój „royal wedding”. Książę Jan Lubomirski żeni się z hrabianką Heleną Mańkowską, która - razem z braćmi - przyjechała z Francji, by odbudować rodowe dziedzictwo: kompleks uzdrowiskowy w Szczawnicy.
Hotelarze odchodzą od kategoryzowania obiektów – mówi wiceprezes Thermaleo & Uzdrowiska Szczawnica Helena Mańkowska
Wypalenie zawodowe to poważny problem, z którym mierzy się coraz więcej osób działających zarobkowo. Według badań, w Polsce może ono dotykać już co szóstego z nich. Dawniej ten problem dotyczył reprezentantów najbardziej obciążających psychicznie branż. Dziś może dotknąć każdego.
Peter Kooij oraz Margot Oitzinger, międzynarodowe autorytety w dziedzinie interpretacji wokalnej muzyki Baroku, poprowadzą we wrześniu w Szczawnicy kursy mistrzowskie, przeznaczone dla profesjonalnych śpiewaków oraz studentów wydziałów wokalnych.
Więcej »
Na bazie dawnego sanatorium Hutnik powstaje czterogwiazdkowy hotel Pieniny Grand. Przebudowa 12-piętrowego obiektu z lat 60. to inwestycja Grupy Thermaleo & Uzdrowiska Szczawnica.
Latem tego roku Uzdrowisko Szczawnica wzbogaci się o nowy obiekt hotelowy – Pieniny Grand, który powstaje na bazie dawnego sanatorium Hutnik. Inwestycję realizuje Grupa Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica.